ULUSAL YARIŞMALAR İÇİN YARIŞMACI KONTRATI

Bu döküman, tüm ulusal yarışmalara katılacak olan yarışmacılara, yarışma şart ve koşullarını bildirmektedir.

Yarışmacılar ve Ulusal Şampiyonlar, nitelikli kahve topluluğunda görünür sözcüler ve rol modelleri olup, kendilerinden SCA’ın vizyonunu ve SCA Türkiye’nin amacını anlamaları beklenmektedir.

Tüm yarışmacılar davranışlarında dürüst olacaklardır. Diğer yarışmacıların ve ilgili tarafların haklarına, görüşlerine, kişilerine ve kültürlerine saygı duyacaklardır.

Yarışmacılardan tüm yarışmalara katılım koşullarını, güncel WCE & WBC şart ve koşullarına eş olarak, bilmeleri ve anlamaları beklenmektedir.

Tüm yarışmacılardan kahve mükemmeliyetini sağlamaya kendilerini adamış olmaları beklenmektedir. Buna bağlı olarak baristalık zanaatını bir bütün olarak geliştirmek adına kendi aralarında bilgi paylaşımında bulunmaya hevesli olmaları beklenmektedir.

SCA Türkiye – Ulusal Şampiyon

1. Yarışma finalinin kazananı, SCA Türkiye’yi ilgili WCE & WBC Uluslararası yarışmada temsil edecektir. SCA Türkiye yarışmacının ulaşım ve konaklama masraflarını karşılayacaktır.
2. Ulusal Şampiyon Dünya Şampiyonasına hazırlanırken SCA Türkiye tarafından desteklenecektir.
3. Ulusal Şampiyon WCE & WBC’de yarışabilmek için gerekli işlemleri, belgeleri zamanında hazırlamak ve başvurusunu yapmak ile yükümlüdür.
4. Ulusal Şampiyon Dünya Şampiyonalarına katılamadığı takdirde, ilgili yarışmanın ikincisi kendisinin yerine yarışabilir.
5. Ulusal Şampiyon, 3 gün / 24 saate kadar sponsorlar, ulusal / lokal organizasyonlar, medya ve tanıtım gibi önemli etkinliklerde bulunmaya uygun olacaktır. Ulaşım masrafları SCA Türkiye tarafından kendisine geri ödenecektir. Maaşında oluşabilecek herhangi bir potansiyel düşüş SCA Türkiye tarafından karşılanmayacaktır. Tüm harcamalar konusunda son kararı SCA Türkiye verecektir. Bu organizasyonların tarih ve saati şampiyon, sponsor ve SCA Türkiye ile ortak bir şekilde belirlenecektir.
6. Yarışma ikincisi, 1 gün / 8 saate kadar sponsorlar, ulusal / lokal organizasyonlar, medya ve tanıtım gibi önemli etkinliklerde bulunmaya uygun olacaktır. Ulaşım masrafları SCA Türkiye tarafından kendisine geri ödenecektir. Maaşında oluşabilecek herhangi bir potansiyel düşüş SCA Türkiye tarafından karşılanmayacaktır. Tüm harcamalar konusunda son kararı SCA Türkiye verecektir. Bu organizasyonların tarih ve saati yarışma ikincisi, sponsor ve SCA Türkiye ile ortak bir şekilde belirlenecektir.
7. Yarışma üçüncüsü, 1 gün / 8 saate kadar sponsorlar, ulusal / lokal organizasyonlar, medya ve tanıtım gibi önemli etkinliklerde bulunmaya uygun olacaktır. Ulaşım masrafları SCA Türkiye tarafından kendisine geri ödenecektir. Maaşında oluşabilecek herhangi bir potansiyel düşüş SCA Türkiye tarafından karşılanmayacaktır. Tüm harcamalar konusunda son kararı SCA Türkiye verecektir. Bu organizasyonların tarih ve saati yarışma üçüncüsü, sponsor ve SCA Türkiye ile ortak bir şekilde belirlenecektir.
8. Ulusal yarışmacılar ünvanlarını ticari amaçlarla kullanmakta özgürlerdir. Etkinlik, yazılı basın ve medya organizasyonlarında SCA Türkiye’den olumlu şekilde bahsedilmesi beklenmektedir.
9. Ulusal Şampiyon, kendi döneminde SCA Türkiye’nin temsilcisidir. Tüm ulusal etkinlikler, dünya şampiyonaları, basında yer almak ve diğer olası ulusal veya yurt dışındaki sunumlar buna dahildir.
10. Ulusal Şampiyondan beklenen, kendi ülkesini ve organizasyonumuzu aktif bir şekilde geliştirmeye çalışmasıdır. Bunun profesyonel ve saygılı bir tutum çerçevesinde olması gerekmektedir: sahnede veya sahne dışında uygunsuz davranış sergilenmemesi, SCA Türkiye’yi, SCA’ı ve WCE’i temsil ederken alkol veya yasa dışı madde kullanımı / etkisi kabul edilemez. Ortama uygun giyinilmesi beklenmektedir.
11. Ulusal Şampiyonun Dünya Şampiyonası’nı kazanması veya ilk 6 finalist arasına girmesi durumunda SCA Türkiye ve SCA’ın düzenleyeceği etkinliklerin bir parçası olmaktan müteşekkir olacaktır. Ulusal Şampiyon, şampiyonluk süresi boyunca WCE’e olan sorumlulukların dışında, 3 gün / 24 saate kadar uluslararası / ulusal önemli organizasyonlarda, medya ve reklam etkinliklerinde bulunmaya uygun olacaktır.Ulaşım masrafları SCA Türkiye ve/veya SCA HQ tarafından geri ödenecektir. Bu organizasyonların tarih ve saati şampiyon veya finalist, SCA ve/veya SCA Türkiye ile ortak bir şekilde belirlenecektir.