Sık Sorulan Sorular

SCA eğitimlerini, SCA tarafından özel bir eğitimden geçmiş, konusunda deneyimli eğitmenler vermektedir. Güncel eğitmen listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitim programlarının zamanları eğitmenler tarafından belirlenmektedir. SCA Türkiye’nin bu konuda herhangi bir tasarrufu bulunmamaktadır. Bu eğitimlerin takvimine bu adresten ulaşabilirsiniz. Türkiye’deki eğitimleri görmek için “Filter by Country” kısmına “Turkey” yazmanız yeterli olacaktır.

SCA Sertifikası alabilecğeiniz eğitim türlerini bu linkten öğrenebilirsiniz.

SCA Ulusal Komiteleri, bulundukları ülkelerde SCA’nın yetkili kıldığı gözetmenler eşliğinde ulusal nitelikli kahve yarışmalarını düzenlemektedir. Bu yarışmaların şampiyonları, SCA’nın düzenlediği Dünya Kahve Yarışmaları’nda yarışmaya hak kazanarak ülkelerini temsil etmektedir. Yarışmalar, Barista Şampiyonası, Demleme Şampiyonası, Kavurma Şampiyonası, Cezve/Ibrik Şampiyonası, Tadım Şampiyonası,Latte Art Şampiyonası ve Alkollü Kahve Şampiyonası’ndan oluşur. 

Yarışma kurallarını aşağıdaki linklerden öğrenebilirsiniz: 

Bu linkte bağlı olduğumuz kıta olan “Europe” u seçerek, ilgili yönergeleri takip ederek kolaylıkla SCA üyesi olabilirsiniz.

SCA üyesi olarak topluluğumuza katılmanın kişiler ve işletmeler için pek çok avantajı vardır.

  • En son kahve araştırmaları, kahve ile ilgili bilimsel makaleler ve sürdürülebilirlik raporlarına erişim
  • Tüm Dünya’da yapılan SCA etkinliklerinde özel üye indirimleri
  • Seçebileceğiniz, alanınızı tanımlayan SCA Meslek Birliklerine üye olabilme imkanı
  • SCA Yöneticiler Kurulu, Ulusal Komite ve Meslek Birliği seçimlerinde oy kullanarak birliğin geleceğine yön verebilme imkanı
  • SCA Mağazasındaki tüm alışverişlerde %20 indirim
  • Reklam ve tanıtımlarda markanızı tanıtabilmeniz için özel indirimler
  • Şirketinizi/markanızı nitelikli kahve ile özdeşleştirmenize imkan veren SCA referansı.